Eiropas Parlamenta simulācijas spēle

trešdiena, 2012. gada 28. marts

Piektdien, 30.martā, plkst. 13.30 - 15:00 Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni iejutīsies Eiropas Parlamenta deputātu lomā un simulācijas spēlē lems par jautājumu "Cīņa pret klimata pārmaiņām, atbalstot atjaunojamās enerģijas izmantošanu".

Gatavošanos spēlei koordinē skolotājas Zaiga Tenisone un Ina Evardsone. Lai sagatavotos EP darba simulācijai, ir notikušas vairākas apspriedes, kuru laikā spēles dalībnieki ir iepazinušies ar EP darbu, uzbūvi, darbības principiem, lēmumu pieņemšanas noteikumiem, kā arī aktualitātēm enerģijas jomā Latvijā un ES.

Spēles norises gaita:

• 13.30 – 15.00 EP simulācijas spēles norise – ES komitejas sēde
  • 15.00 – 15.20 Eiropas Parlamenta Informācijas biroja vadītājs Latvijā - Māris Graudiņš
  • 15.20 – 15.50 spēles nobeigums – balsošana par komitejas sēdē pieņemto dokumentu.

Skolēnu debates vērtēs EP deputāts Kārlis Šadurskis, bet pašu simulāciju varēs vērot tiešsaistē www.europarl.lv.