en rus

Rīgas Valsts 1. ģimnāzija

Pēdējie jaunumimore

Sasniegumi Valsts olimpiādēs

trešdiena, 2012. gada 13. jūnijs

2011./2012. mācību gads jau divas nedēļas kā noslēdzies, arī 9. un 12. klašu skolēni teju noslēguši eksāmenu laiku. Noslēdzoties mācību gadam, ir laiks apkopot sasniegumus Valsts mācību olimpiādēs un apzināt skolēnus, kas šovasar pārstāvēs Latviju starptautiskajās olimpiādēs.

Šogad mūsu skolas skolēni ieguva godalgotas vietas 10 dažādu mācību priekšmetu valsts olimpiādēs, kopumā iegūstot 14 zelta, 21 sudraba un 25 bronzas medaļas (salīdzinājumam - 2010./2011. m.g. bija 10 zelta, 24 sudraba, 15 bronzas). Visvairāk - 26 godalgas - iegūtas matemātikas 62. valsts olimpiādē.

Protams, īpaši lepojamies ar tiem skolēniem, kuri pārstāvēs skolu un valsti starptautiskajās olimpiādēs. 53.starptautiskajā matemātikas olimpiādē Argentīnā, Mar del Platā, no 2012.gada 8.jūlija līdz 16.jūlijam Rīgas Valsts 1. ģimnāziju pārstāvēs pat četri skolēni - Pēteris Kārlis Ratnieks (11.f), Ilze Ošiņa (12.), Miķelis Pūķis (12.b) un Andrejs Kuzņecovs (12.f). Māris Seržāns, 11.sb klases skolnieks, dosies uz veselām trijām starptautiskajām olimpiādēm - no 8.jūlija līdz 15.jūlijam viņš piedalās 23.starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Singapūrā, no 15.jūlija līdz 24.jūlijam notiks 43.starptautiskā fizikas olimpiāde Tallinā, bet no 21.augusta līdz 26.augustam Māris būs Latvijas komandas sastāvā 9.starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē Vācijā, Ķelnē. 44.starptautiskajā ķīmijas olimpiādē ASV, Baltimorā, no 2012.gada 21.jūlija līdz 30.jūlijam piedalīsies 11.f klases skolnieks Ervīns Cauņa.

Ar pilnu Valsts olimpiāžu laureātu sarakstu varat iepazīties visc.gov.lv, bet apkopojumu par mūsu skolas skolēnu sasniegumiem iespējams atrast šeit. Starptautisko olimpiāžu dalībnieku saraksts un to norises laiki arī pieejami visc.gov.lv.

Sakām paldies visiem, kas aizvadītajā mācību gadā pārstāvēja Rīgas Valsts 1. ģimnāziju mācību priekšmetu olimpiādēs vai citos konkursos, kā arī vēlam veiksmi visiem starptautisko olimpiāžu dalībniekiem!