Māris Seržāns kļūst par Latvijas Izcilnieku!

otrdiena, 2012. gada 4. septembris

Sākoties jaunajam mācību gadam, norisinājās arī projekta "Latvijas Izcilnieki" fināls. Konkurss tiek rīkots ar veikalu tīkla Maxima atbalstu.

Maxima Latvija stipendiju konkurss "Latvijas Izcilnieki" norisinājās jau trešo gadu. Projekta mērķis ir novērtēt talantīgos jauniešus, tādējādi veicinot viņu turpmāko izaugsmi. "Latvijas Izcilnieki" stipendiju konkursā varēja pieteikties 4.-11. klases skolēni piecās kategorijās - humanitārajās zinātnēs, eksaktajās zinātnēs, mākslā, mūzikā, sportā. Kopējais konkursa stipendiju fonds šogad bija 13000 latu. Katras kategorijas uzvarētājs saņēma 1000 latu stipendiju, pārējie finālisti saņēma 200 latu lielas stipendijas. Finālu tiešraidē bija iespējams vērot LNT ēterā.

Finālā mūsu skolu pārstāvēja 2 skolēni - Artūrs Bērziņš un Māris Seržāns -, abi eksakto zinātņu kategorijā. Un tieši Māris Seržāns, par kura panākumiem šovasar (atzinība Starptautiskajā fizikas olimpiādē, bronza Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē un zelts Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē) jau esam ziņojuši, tika atzīts par Latvijas izcilnieku 2012! Tādējādi Māris saņems 1000 latu stipendiju no veiklalu tīkla Maxima. Jautāts par to, kā to izmantos, viņš atbildēja, ka visdrīzāk izmantos studiju izmaksu segšanai. Apsveicam un lepojamies!

Šogad pirmo reizi konkursa "Latvijas Izcilnieki" vēsturē tika pasniegta balva Aktīvākā skola, kuru saņēma Rīgas Valsts 1. ģimnāzija. Aktīvākās skolas balva jeb 1000 lati inventāra ieguvei tika piešķirti skolai, kuras skolēni konkursa "Latvijas Izcilnieki" ietvaros iesūtīja visvairāk pieteikumus.