en rus

Rīgas Valsts 1. ģimnāzija

Pēdējie jaunumimore

Sēru vēsts

otrdiena, 2021. gada 12. janvāris

Mūžībā aizgājis ilggadējais Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas direktors (1973-2000) un matemātikas skolotājs Artūrs Damlics ( 01.03.1932. – 09.01.2021.).
Artūrs Damlics dzimis 1932. gada 1. martā Zentenes pagastā. Absolvējis Cēsu skolotāju institūtu un Latvijas Valsts universitāti. Darba gaitas uzsācis 1953. gadā Pļavniekkalna 7-gadīgajā skolā. Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas direktors no 1973. līdz 2000. gadam, matemātikas skolotājs līdz 2009. gadam.
Direktora A. Damlica vadībā Rīgas Valsts 1. ģimnāzija attīstīja iesākto matemātikas novirziena specializāciju, skola atguva savu vēsturisko ģimnāzijas statusu. Direktora A. Damlica atbalsts un gādība allaž ir ļāvuši turēt augstu skolas vārdu un godu mācību sasniegumos, radošajās un sporta aktivitātēs, starptautiskajās olimpiādēs.
Viss direktora un pedagoga bagātais darba mūžs tika veltīts skolēniem, skolai, ģimenei. Viņš bija ļoti mērķtiecīgs cilvēks ar apbrīnojamām darba spējām.
Būt plecu pie pleca ar savējiem – kolēģiem un skolēniem – tāds Artūrs Damlics bija skolas svētkos un ikdienā. Godājot pagātni, ģimnāzijas vēsturi un tradīcijas, rūpējoties par rītdienu un piepildot šodienu – tā dzīvoja un strādāja Artūrs Damlics.
Godam nopelnīts Triju Zvaigžņu ordenis, bet vislielākā balva ir daudzo skolēnu paldies par Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā pavadīto skolas laiku.
Mūsu pateicība Artūram Damlicam – lielam cilvēkam, kura stiprie darbi un gaišā sirds ierakstīti skolas vēstures lappusēs uz mūžīgiem laikiem.